НОВОСТИ

Радник одбранио титулу првака Босне и Херцеговине

20.04.2024 07:30
Cлика

Надигравши ОК „Напредак“, са укупним резултатом 2:0 у финалној серији, ОК „Радник“ је освојио титулу првака Премијер лиге БиХ у мушкој конкуренцији, за сезону 2023/2024.

Друга утакмица финала плеј офа Премијер лиге Босне и Херцеговине одиграна је синоћ у спортској дворани „Филип Вишњић“, у Бијељини. Радник је надиграо Напредак максмималним резултатом 3:0, по сетовима 25:21, 25:14 и 25:17.

У првом сету виђена је права борба између одбојкаша Напретка и Радника, у којој је Радник побиједио. У другом setu, вођен побједом у првом сету, Радник је много лакше савладао Напредак. Трећи сет је пружио много занимљивих поена, Напредак је пружио значајан отпор али је ова борба на крају завршена побједом Радника.

Судијски колегиј ове утакмице чинили су Јасмин Хусејновић из Зенице – први судија, Никола Козић из Љубиња– други судија и делегат-контролор Предраг Антуновић из Бања Луке.

У првом дијелу такмичења, у 18 утакмица, ОК „Радник“ имао је 15 побједа и три пораза и завршио као другопласирани на табели. У другом дијелу такмичења, у четвртфиналу, два пута је надиграо ОК „Модрича“, максмималним резултатом - 3:0. У полуфиналу славио је против ХОК „Домаљевац“, такође побједивши максималним резултатом 3:0.

На првој финалној утакмици, након веома тешке борбе, Радник је славио против Напретка, резултатом 3:2. Правду су дијелили Синиша Овука из Бања Луке као први судија и Армин Мујкић у улози другог судије. Делегат -  контролор био је Адем Рожајац из Храснице.

УОС ОСРС честита ОК „Радник“ на освојеној титули првака БиХ!